| DaReZon a întrebat:

Care este diferenta dintre agent de politie si ofiter de politie?

Răspuns Câştigător
| Stepfan a răspuns:

Ofiterul e mai avansat in grad. Agentul e cel pe care-l vezi tot timpul pe strada. Ofiterii stau in general pe la birouri, fac treaba mai importanta, nu se implica in chestiuni de ordine publica, spre exemplu.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ofiterii au studii superioare si programeaza prostiile pe care trebuie sa le faca agentii de politie.

| Tyysonn a răspuns:

Ca sa devii ofiter trebuie sa faci academia de politie vreo 3 ani, pentru agenti faci cam 1 pe la campina si nu mai stiu pe unde si dupa ce termini patrulezi pe strada.
La academia ai mai multe optiuni.