| AlexAlxAlex a întrebat:

Salut, prin ce se diferentiaza un ofiter de politie cu un agent de politie (in afara de studii)?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se diferentiaza prin grad, atributii, functie si salariu.

| AlexAlxAlex explică (pentru Ioandelasal):

Ce fel de atributii?

| Ioandelasal a răspuns (pentru AlexAlxAlex):

Sunt atributiile prevazute in fisa postului.

| siriusblack98 a răspuns:

Prin mai multe responsabilitati. Oamenii in ziua de azi din cate observ se gandesc doar la salariu si la venit. Niciodata nu iau in calcul ca o functie platita bine, de regula te costa sanatatea (fizica/psihica/ambele).

| Alverto a răspuns:

Dacă te referi în Ro
Caută Arman Abbasi - amendă 5000 lei pe YT

| AnastasiaSt a răspuns:

Ofițerul ii este superior in grad agentului. Salariul ofițerului este mai mare.

| AnastasiaSt a răspuns:

Si cred ca un ofițer are si mai multe atribuții decat un agent.