| cheeep a întrebat:

Care e cea mai banoasa meserie din Romania la momentul actual?

25 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

IT, bancher sau ceva in domeniul Entertainment

cristian
| cristian a răspuns:

Hot de masini si din locuinte.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Bancher, IT...PARLAMENTAR

| selef a răspuns:

Hot neprins.

regis
| regis a răspuns:

Cred ca cea de notar.
In ciuda impresiei generale, chiar daca sunt banoase, unele din meseriile enumerate (mai in gluma, mai in serios), nu pot fi incadrate la "cea mai banoasa meserie". Uite, de exemplu asistent medical e o meserie care tine de stat, se mai da si spaga si cu toate acestea nu poti spune ca se castiga spectaculos. Cei care au impresia ca marea coruptie inseamna suta de euro indesata in buzunarul unui functionar si ca toti gainarii sunt plini de bani se inseala amarnic.

| mariazet45 a răspuns:

Director la o firma de stat.

| jamesbond a răspuns:

Excroc

| Zoombe3 a răspuns:

Orice meserie care tine de stat. spaga si mita sunt cele mai mari salarii in Romania.

| christian a răspuns:

Parlamentar cred, e de departe cea mai banoasa laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Avocat!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Notar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Patron de firma capuse, sau politician

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca cel mai bu salariu au notarii pentru ca sunt ajutati prin lege

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prostitutia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pulos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca cea mai banoasa meserie este prostitutia care se practica mai nou

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este ca cea mai banoasa meserie este prostitutia

| nicoleta_5825 a răspuns:

Cea mai bine platita meserie nu este numai una singura, exista o paleta:politie, avocatura.

| mariapow a răspuns:

Pilot-stewardes:X

| andrei_5514 a răspuns:

Notar, insa nu ai nici o sansa sa devii notar, nici macar cu spaga de 100.000 euro... e o meserie de familie. cred ca dupa ea, avocat

| vololo a răspuns:

Una legata de "stat"

| Buffy a răspuns:

Director general al departamentului financiar

| lucyana220 a răspuns:

Avocatul diavolului e cea mai banoasa meserie

| pupaza a răspuns:

Manager

| ady95 a răspuns:

Medicina si dreptul nu mai sunt bine platite...eu zic ca meseriile de viitor sunt economia, managementul, marketingul...adica cele legate de stiintele economice.