| Iuliana186 a întrebat:

Care sunt, dupa parerea voastra, meseriile viitorului?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Meseriile viitorului nu-ti pot spune, nu sunt ghicitor.
Oricum va fi viitorul, cateva ramuri de meserii vor fi absolut necesare: alimentatie, medicina, constructii, mecanici, poate si IT (dar nu e sigur), transporturi (de marfa si persoane) etc. la toate nivelele de pregatire.
Sa nu uitam si de cel din urma: pompele funebre.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

IT, ingineri, contabili, medici, translatori, psihologi.

| anonimg a răspuns:

Probabil te referi la meserii pentru femei.
IT, inginer, arhitect, contabil, economist, manager, etc. big grin Ca nu imi mai vin in minte acum mai multe.
Merge si profesor; dar sunt prost platiti; si numai daca copii vor fi tinuti in custi, ca am auzit ca sunt rai si neascultatori. oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viitorului adica cand va fi in viitor peste cativa ani, atunci cred ca va fi ceva gen:
Purificator de aer
Spalator de blocuri
Ingrijitor de padure(sau natura) (nu padurar, ala o taie)
nu stiu, ceva de genul

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Psiholog...

| LoredanaS19 a răspuns:

Meseriile viitorului sunt Coafeza, Manichiura, tot ceea ce tine de înfrumuseţare, chestia e ca daca întrebi o persoana mai in vârstă iti va spune ca astea nu sunt meserii de viitor, dar eu iti pot garanta ca sunt caci sigurat ai văzut si fetiţele de 12-13 ani ca deja au parul vopsit si unghii false, etc, pentru ca asa s-a ajuns in zilele noastre si generaţia,, noua" va avansa tot mai mult