| anonim_4396 a întrebat:

Cat castiga un profesor?
Se castiga mai bine la tara decat la oras?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De unde ti-a venit ideea ca castiga mai bine la tara?! Uneori trebuie sa-si plateasca si naveta ca-n unele parti nici nu le este asigurata.
Un profesor nu castiga bine doar din salariul de profesor, castiga undeva la 2000 lei dupa ceva ani de vechime. Castiga ceva mai bine din pregatiri.

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Ziceau niste oameni pe aici prin sat ca profesorii de la tara castiga mai mult.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Nu stiu exact, depinde si de materia pe care o preda una e sa predea matematica si alta sa predea desen sau sport, evident ca un prof de mate castiga mai mult decat unul de desen mai ales daca da si meditatii, intr-o saptamana din meditatii ar avea in jur de 200-300 sau chiar 400 de lei si salariul sau se profesor care ar fi de vreo1800-2000 de lei pe luna se aduna banii, deci profesorii astia de mate, romana, fizica, chimie au mai mult de castigat si au din ce trai.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Astia de la tara cred ca castiga mai putin ca profesori dar ma rog.

| Dumbi a răspuns:

Era ceva cu vechimea, cate materii preda, daca e la pensie ia si salariu si pensie… Acum profesorii sunt pe biness…