| Fantaspirit2k23 a întrebat:

Cat îți cere să scoți cazierul? Daca ți-l dă pe loc plătești mai mult? Am înțeles că se poate scoate și de la o secție de poliție nu departe de mine.
Trebuie sa aduci acte ceva sau sa faci cerere să scoți cazierul? Pe unde m-am angajat nu mi l-au cerut!
De ce trebuie sa plătesc niste analize cum ar fi: examen coproparazitologic, și examen coprocultura. Mă gândesc că
așa ceva consta in scaun mă gândesc. Cam costa acestea analize? Am înțeles că nu costa mai mult decât 40 de lei, dar nu înțeleg de ce trebuie sa la plătesc, la Profi și prin fabrici nu îmi cerea să le plătesc era gratuit.
Și mai mi-a zis patronul că trebuie să pun și 10 lei la dosar. Ăștia nu mai știu cum să tragă după oameni laughing nicăieri nu plăteam analizele, sa pun 10 lei la dosar cred că se referea la dosarul cu actele care mi le-au cerut să pun acolo 10 lei. Pai eu plătesc ceva bani doar sa mă angajeze, nici măcar nu știu dacă mă voi descurca bine având anxietate sociala, și să nu ma descurc sa dau banii ăștia degeaba. Parca îmi lua și 50 de lei timp de 6 săptămâni la salariu nu știu pentru ce că am uitat,eu mă voi angaja ca lucrător comercial sau casier,sau unde au nevoie in acel magazin.
Unde lucrasem la Profi îmi cerea doar copia după buletin,certificat, contul IBAN și diploma. Sunt puțin nedumerit de ce e atâta de diferit, daca nu mă voi descurca de la emoții rămân și fara job și fără bani.

Sper să îmi poarte noroc ziua asta de 13. Mi și rușine că am fost la un magazin din zona unde sunt client fidel de multi ani,daca o calc pe bec o sa afle toți din zona și mă fac de maro că eu m-am lăudat la o femeie de lângă magazin ce avea un magazin că am fost olimpic la învățătură și premiant ceea ce nu e o fabulatie dar o sa afle lumea că doar m-am lăudat și nu sunt bun de nimic sad și așa unii mă bârfesc și mă consideră într-un fel dar ei nu stiu că eu sunt așa din cauza anxietății.
M-a întrebat și de sănătate și nu le-am zis că mă confrunt cu depresia și anxietatea socială,sper sa nu mă fac de ras din cauza anxietății că văd că nici cel mai puternic anxiolitic ( xanax) nu mă calmează și ameliorează acel tremur happy o să spuneți că nu e chiar asa că exagerez, dar nu aveti idee cat e de horror anxietatea, fara xanax nici nu prea pot ieși din casă. Am ales sa mă angajez că tot îmi spunea un băiat ce lucra acolo sa vin la ei de nenumerate ori.

Daca nu aveam anxietatea asta făceam multe în viață și depresia.
Cu anxietatea m-am chinuit de 4-5 cu tratamente diferite și vad că anxietatea mea e de netratat! Cred că nu pot da scap de ea.

Răspuns Câştigător
| Sophieka a răspuns:

Cazierul se elibereaza in mod gratuit de la politia mare din localitatea ta.

Cand mergi la ghiseu spui ca doresti sa ti se elibereze cazierul pentru motivul x. Acestia iti vor da o fisa (sa aduci pix de acasa) pe care vei completa informatii si motivul pentru care doresti sa ti se elibereze cazierul.

Apoi oferi acea fisa si buletinul la ghiseu si ti se elibereaza pe loc cazierul.

Intra la Intrebarile mele... Vei gasi informatii si meditatii si afirmatii pozitive pentru anxietate si nu numai.

| Fantaspirit2k23 explică (pentru Sophieka):

Multumesc frumos happy Uite că existe și tipe simpatice care locuiesc în același oraș cu mine. Mereu am susținut că fetele de pe TPU sunt mai cuminți și educate decât cele din realitate.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cazierul îl scoți gratis de e ghiseul.ro

| Fantaspirit2k23 explică (pentru suntserios):

Interesant,dar mă duc direct la poliție. Mersi pentru răspuns seriosule.

| RaduRobertRO a răspuns:

Ai nevoie de cererea pentru eliberare cazier si actul de identitate aflat în termen de valabilitate. nu costa nimic de anul asta! Bafta!

| Fantaspirit2k23 explică (pentru RaduRobertRO):

Mersi happy
Am nevoie de multa bafta și nu mă refer la cazier.