| Vecina a întrebat:

Ce alegeti dintre psihologie si drept? Ma refer din punct de vedere financiar, cat si din punct de vedere al posibilitatilor exercitarii celor 2 profesii(psiholog si avocat)?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mecanic CFR mai binewinking

| Victoria a răspuns:

Din punctul meu de vedere, as alege psihologia pentru ca degeaba aleg dreptul daca nu am parinti sau cunostinte in domeniu, raman cu diploma in mana. Pe de alta parte, dreptul mi se pare mai interesant si profesia de avocat ma atrage mai mult decat cea de psiholog.

| oany a răspuns:

Cred ca sunt 2 meserii destul de dificile daca vrei sa le practici cu "simt de raspundere". Daca auzim parerea majoritatii:"Avocati sunt pe toate drumurie; e tara plina de ei!", avem tendinta sa renuntam la ideea de a urma facultatea de drept. A fi psiholog...iti trebuie foarte multa rabdare si capacitate de intelege si a "citi" omul! Acum, depinde de ceea ce-ti place mai mult.