| ღKittyღ a întrebat:

Mai amun an de liceu si dupa ma duc la facultate. si vreau sa o fac pe aia de drept sa m afac avocat dar, vreau sa am fac si fotomodel care credeti din punct de vedere financiar are salariul imi mare?

6 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Pentru model esti deja "batrana". Asa ca fa-te avocat, ca, daca ai vocatie si-ti place te imbogatesti! Onorariu il faci tu, in functie de cat esti de buna si de cate procese ai castigat!

| EUSIATIT a răspuns:

Avocat nu cred ca o sa ajungi. fotomodel. hmmm mai bine presedinte de tara sigur o sa ai bani.

| Floreenofficial a răspuns:

Fa-te avocat.vei avea un loc de munca stabil vei fi foarte cautata si pe langa salariul urias vei primi si mici sau de fapt mai mari "atentii"din partea clientilor tai.laughing
Esti tanara si frumoasa asa ca pentru cativa ani (cat vei fi studenta la drept)poti fi si fotomodel.
Succes!:*

| macgyver a răspuns:

Daca iti place eu iti recomad avocat. Cunosc o avocata care face destui bani dar este si buna in ceea ce face.

| catthshshshs a răspuns:

Draga mea, eu sincer nu ti-as recomanda nici una nici alta, ma refer aici la o meserie ca sa fie de viitor bineinteles. Ca fotomodel esti cautata doar cat esti tanara, dupa aceea din ce te intretii?
Ca avocat, greu de spus sa obtii ceva in tara asta a noastra fara bani sau pile. Nu prea e avantajoasa Facultatea de Drept pentru ca exista riscul sa stai cu diploma in buzunar.
Alege ceva ce iti place, insa gandeste-te bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-te fotomodel. La drept nici sa nu te gandesti: in primul rand, iti lipseste orice urma de coerenta in exprimare, de scris nu stii sa scrii, proasta esti... Deci ce sa cauti la drept?!