| anonim_4396 a întrebat:

Ce ati alege dintre meseria de Avocat si Reporter...eu mi-am ales-o...dar mai vreau parerei?
De ce ati alege-o? big grin

Răspuns Câştigător
| 60305989 a răspuns:

Buna, parerea mea este ca cea de avocat, ca este mai serioasa si mai bine platita... succes.

7 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Eu stii cu ce aseman meseria de reporter? Cu o musca care bazaie intruna un rahhat, fara sa-i dea pace. Uite un exemplu de rahhat : Traian Basescu. Pai vin cate 20 de muste (reporteri) si bazaie pe langa el.

| FemeiaPisică a răspuns:

Avocatul câștiga mai bine ca reporterul.

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, parerea mea ca meseria de reporter este mult mai distractiva si mult mai frumoasa. In avocatura, este mult mai greu.

| bestialu96 a răspuns:

Niciuna.
Amandoua sunt stresante si iti mananca nervii...decat daca ai (Pile, Bani, Relatii) si ajungi vreo avocata alui becali sa iei banu gros. Bafta la tocit si streS!

| DalyanKawaiiiii a răspuns:

Eu as alege-o pe cea de reporter e mai distractiv dar daca vrei sa devii avocat trebuie sa depui mai mult efort si sa inveti mai mul dar eti mai bine platit amandoua par interesante

| RebekahAndreea a răspuns:

Amndoua sunt niste meserii frumoase insa atunci cand esti reporter e mai 'distractiv' si esti mai activ, cand esti avocat e mult de invatat si trebuie as fi mai serios, trebuie sa lupti pentru ceea ce vrei sa obtii si ce-i drept, castigi si mai multi bani. Si eu am vrut sa merg pe drept, avocat, dar parca mi-am mai schimbat orientariile pentru ca e foarte mult de invatat si m-as chinui destul de mult.

| Biancaaa2000 a răspuns:

big grin Eu as alege avocat. asta vreau si eu sa ma fac si eu. este o meserie care se desfasoara in conditi foarte bune. si pe deasupre iei si multi bani.