| AlexandraPrincess a întrebat:

:3
Ce credeti despre meseria de avocat? Merita? E usoara Facultatea de Drept. love struck
Vreau sa devin avocat, este visul meu. Dar vreau sa mai aud parerei.
Dau funda celui mai bun raspuns+vot fiecarui raspuns.winking

Răspuns Câştigător
| SorinTudor a răspuns:

Daca te simti in stare si iti place meseria asta e perfect, e destul de stufoasa materia ca ai de invatat Codul civil, penal si multe altele dar merita daca chiar vrei si se gastiga si suficient de bine daca esti un avocat bun poti ajunge si la 2000 de euro dar banii care ii castigi tin in special de succesul pe care-l ai.

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

Merita, dar nu e usor. Avocatul e platit indiferent ca pierde sau castiga procesul, deci bani o sa castigi oricum.