| ank a întrebat:

Ce ati alege intre facultatile: Relatii internationale si Studii Europene sau Administrarea Afacerilor?

Răspuns Câştigător
| aleahimk a răspuns:

Buna! Eu as alege Administrarea afacerilor. De ce? Pentru ca de la Relatii internationale si studii europene nu te alegi cu mare lucru in ceea ce priveste gasirea unui loc de munca dupa terminarea facultatii, care sa fie si bun din punct de vedere financiar.La Administrarea Afacerilor studiezi marketing, etica in afaceri, management, matematica aplicata in economie s.a, ceea ce te ajuta sa ai un serviciu dupa facultate si/sau master, iti da posibilitatea sa iti deschizi o afacere, sa lucrezi in institutii, in firme private, etc. Se pune accent pe matematica la aceasta specializare, dupa cum probabil ti-ai dat seama, dar cred ca viitorul tau este prioritar, iar in facultatea A.A este greu la inceput pana te acomodezi, daca te duci la toate cursurile si seminarele o sa ajungi sa iei si 9. Bafta!

8 răspunsuri:
| Ceriik a răspuns:

Relatii internationale si Studii Europene

Răspuns utilizator avertizat
| xtembix a răspuns:

Relatii internationale si Studii Europene

| aleahimk a răspuns:

In Pitesti vrei sa dai la facultate?

| ank explică (pentru aleahimk):

Nu,la Universitatea Bucuresti.m-am inscris chiar astazi la ambele facultati. Dar o sa fac fata la matematica? Avand in vedere ca am terminat filo-bilingv.

| aleahimk a răspuns (pentru ank):

Am spus ca o sa ajungi sa iei si 9 avand la baza un caz real. O prietena de-a mea a fost la filologie, iar acum se mandreste ca a facut fata la matematica din primul an de studiu, deci se poate. Ideea e sa mai lucrezi si suplimentar ca sa aprofundezi. Totul e posibil daca este si vointa. Bafta in continuare si poate revii pe aici cu o informatie in ceea ce priveste specializarea la care ai fost admisa.

| ank explică (pentru aleahimk):

Dar se face matematica in totii anii de studiu?

| aleahimk a răspuns (pentru ank):

Desigur, doar pe asta se bazeaza. Nu e ca la liceu cand in primii doi ani faceam unele materii, iar apoi se transformau in simple optionale la care luam note mari.