| PussicatDolls a întrebat:

Ce avantaje si dezavantaje are un avocat?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Avantajul? Primeste bani cu gramada. Dezavantajul? Nu-l verifica nimeni. Partea grea este intrarea in barou. Trebuie bani foarte multi. Apoi, trai neneaca!

| GoldandSilver a răspuns:

Avantaje: e o meserie din care se castiga mult, iti ofera satisfactii si te face sa te simti un om respectat.
Dezavantaje: La Facultatea de Drept este foarte mult de tocit, iar aceasta nu-ti garanteaza un loc de munca, se munceste mult si mai ales, am auzit ca iti trebuie neaparat experienta ca sa devii avocat, practica si/sau cursurile costand foarte mult, deci se intra pe pile, bani si timp consumat pentru experienta. Funda?

| Adi_Chindea_1995 a răspuns:

Avantajetonguerimește mulți bani.
Este un om respectat.
Dezavantaje:Ai puțin timp liber.
Trebuie să înveți multe legi, adica daca s-a inventat o lege noua tu trebuie s-o înveți(legile din românia)