| Baschetbalistu_Andrei_1996 a întrebat:

Ce calitati poti avea pentru a fi un asistent medical? Si ce cauta posturi pentru aceasta meserie?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Calitatile unui asistent medical:
- empatie
- echilibru emotional
- abilitati de a comunica cu bolnavul
- rabdare multa si calmitate
- tarie sufleteasca
- optimism samd.
Da, un asistent medical calificat este foarte cautat oriunde pe glob~

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cum adică să le poți avea? Nu te naști cu calități pe care să le ai.

| RoCkKiD a răspuns:

Peste tot e nevoie de asistenti medicali, si la noi si in alte tari.

Problema cu profesia asta e ca este printre cele mai stresante meserii, cam toate studiile pe stres se fac pe asistenti medicali pentru ca esti mereu in priza, intr-un spital niciodata nu merge totul bine, tot timpul cineva are nevoie de atentia ta, mult stat in picoare, mers catia kilometrii in timpul unei ture etc.