| Ciuf98 a întrebat:

Ce credeti merita sa dau la un liceu militar? Si daca da care dintre ele?

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Toate liceele militare sunt bune.
Multă baftă.
Pa, pa.

| pwp a răspuns:

Eu il stiu doar pe cel de la Breaza.dar dupa parerea mea nu cred ca merita..il faci ca sa fi trimis in Irak pentru a fi ucis?

| RainboyDash a răspuns:

Da merita. Daca asta e chemarea ta atunci trebuie sa te duci happy

| Beretta a răspuns:

Nu se merita deoarece poti intra la academia militara si fara liceu militar(cu conditia sa ai note bune la purtare evident)

| Ciuf98 explică (pentru Beretta):

Da dar am inteles ca cei care au liceul militar au proprietate in fata celor care au facut un liceu normal.

| me22 a răspuns:

Si eu zic ca merita. Bineînțeles ca o sa fie greu: se cere multa carte, da este si o meserie din care poți deveni ceva. Si eu vreau sa merg la liceul militar la Alba. Bafta! happy

| WakeVkD a răspuns:

Da,Merita! La oricare dintre cele 3: la Alba Iulia, Campulung sau Breaza...
Eu zic sa merg la cel la care consideri tu ca esti mai aproape de casa...
Bafta!

| ellmin a răspuns:

OMG! Nu fa aceasta greseala! Eu am facut liceul militar Constantin Brancoveanu din Ploiesti!(apartinea M.A.I. ulterior s-a desfiintat).Iti spun in cunostinta de cauza ca regimul de la acest liceu era ceva mai usor comparativ cu cele de la liceele M.Ap.N! Este un sistem destul de rigid in care risti sa iti PIERZI adolescenta! Cat despre anumite prioritati ale absolventilor de licee militare...din cate stiu nu platesti taxele de inscriere la examenul de admitere in Academia Militara! Pe mine nu a avut cine sa ma invete cand am luat decizia de a urma cursurile unui liceu militar, dar mi-am promis ca voi face o informare cat mai corecta asupra rigorilor regimului si sacrificiilor pe care le vei face daca intri la un asemenea liceu! Nu te cunosc, dar TE ROG sa nu faci aceasta greseala! Nu iti vei recupera niciodata acei ani! Te asigur ca poti intra la orice Academie Militara daca asta iti doresti fara sa iti sacrifici adolescenta intr-un liceu militar! Poate imi spui si mie ce decizie ai luat! CU BINE!

| Ciuf98 explică (pentru ellmin):

Da din cate am inteles este greu la inceput, dar dupa un an te acomodezi.Pentru unele lucriuri trebuie sa facem niste sacrifici.Inca sunt nehotarata dar mi-as dori sa incerc. Daca nu incerci nu castigi.

| ellmin a răspuns (pentru Ciuf98):

Evident ca fara sacrificii nu obtii mai nimic! Pana la urma este alegerea ta si eu nu imi fac un scop din a te influenta intr-un fel sau altul! Departe de mine dorrinta de a imi asuma traseul unui destin strain mie! Daca ai intrebari te pot ajuta sa iti clarifici anumite aspecte! Orice fel de informatie ai nevoie, iti stau la dispozitie! Ca fata inca mi se pare si mai greu de indurat, dar...viata consta in alegeri! De asta am fost inzestrati cu liberul arbitru! De unde esti tu, daca nu sunt indiscret! Te salut!

| Ciuf98 explică (pentru ellmin):

Lasa-mi adresa de email sau de facebook sa vorbim mai multe.happy

| ellmin a răspuns (pentru Ciuf98):

Ellmin_m@yahoo.com(mail)
ellmin_m (messenger)