| Heartless562 a întrebat:

Ce devii dupa facultatea de "Electronica si Telecomunicatii"? se gasesc locuri de munca? daca da, unde si ce face angajatul acolo?

Răspuns Câştigător
| MarianAsh a răspuns:

Http://www.electronica.pub.ro/Home.php
Există câteva direcţii principale de cercetare urmate de facultate: microprocesoare şi microcomputere, proiectare de circuite VLSI, dispozitive şi circuite electronice, sisteme de microunde şi fibră optică, prelucrare digitală a semnalelor (imagini şi vocale), modelare avansată şi proiectare de sisteme electronice asistată de computer, hardware şi software de achiziţie de date, reţele şi sisteme de telecomunicaţii şi transmisii de date, sisteme logice programabile, inteligenţă artificială, calitate şi fiabilitate.
Ce poţi profesa: http://www.ejobs.ro/......searchjobs