| MihaiPavel21 a întrebat:

Ce facultate de la UAIC este mai ușor de trecut, Facultatea de educație fizică și sport sau Facultatea de geografie și geologie?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ti-as recomanda Facultate de educatie fizica si sport, fiindca la Geografie si geologie, se invata multa matematica, fizica si chimie, asa cum dorestu tu, "mai usor".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai usor? Adica doar pentru diploma? Sunt cate vrei: educatie fizica si sport, sociologie, psihologie, filosofie, management, administratie publica, stiinte politice, geografie, agricultura etc etc.

| lussa a răspuns (pentru anonim_4396):

Tin sa te contrazic putin. Stiu cateva detalii in legatura cu facultatea de psihologie si se invata pentru examene, nu sunt chiar asa usor de trecut.

| anonim_4396 a răspuns (pentru lussa):

Nu a zis nimeni ca nu se invata dar ce faci dupa absolvire? Mergi sa depui dosarul de somaj? Ca la educatie fizica si sport.

| lussa a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca esti interesat de subiect, cum se presupune că ești daca ai intrat la facultate, poti face studii in continuare si sa devii psiholog sau profesor. O zi bună!