| Alexutza1396 a întrebat:

Ce facultate pot sa aleg pentru profilul uman? Imi puteti da mai multe exemple de facultati, pentru ca as vrea sa ma hotarasc din timp.Chiar daca sunt pe clasa a 11-a,alegerea facultatii mi se pare dificila,caci nu as vrea sa ma hotarasc pe ultima suta de metrii! Astept cat mai multe variante, please!

2 răspunsuri:
| ioana996 a răspuns:

Pai petru profilul uman ai putea alege Facultatea de limbi straine ( bazata in mare parte de aprofundare cunostintelor respectiv pe engleza/franceza/germana/spaniola, etc.) Poti da la facultatea de Litere (bazata pe romana, si poti ajunge profesoara) poti da la Facultatea de Drept ( astfel poti ajunge avocata, bine, prin Barou ), si la celelalte facultati cum ar fi : Facultatea de ahitectura, Facultatea de cosntructii(design interior), Facultatea ASE ( Academia de studii economice, dar are foarte multe ramuri nu neaparat pe economie ). Bine sper ca te-am ajutat cat de cat! Succes! :*

| Doηηa a răspuns:

Drept,Ştiinţe Politice, Istorie, Jurnalism şi Ştiinţele Comunicării, Limbi şi Literaturi Străine, Litere, Psihologie şi Ştiinţele Educaţiei.
Ești "în" clasa aXI-a, nu "pe" clasa aXI-a.