| FreakyHalloweenBoy a întrebat:

Ce facultati/facultate as putea urma tinand cont de urmatoarele lucruri : imi plac limbile straine, am o capacitate de a invata buna/foarte buna, imi place sa comunic, stiu sa fac fata situatiilor, ma pot adapta cerintelor si as vrea sa lucrez in strainatate.Inca sunt in gimnaziu, dar la liceu vreau sa intru la filologie sau stiinte sociale.tongue
Dau funda big grin

7 răspunsuri:
| Muppet a răspuns:

Dupa cum te-ai descris ai putea opta si pentru Facultatea de relatii internationale si studii europene.

| Ammy93 a răspuns:

Buna, daca esti sigur ca poti face fata, atunci mergi. Dar trebuie sa stii ca e foarte mult de invatat.

| tiberiupi a răspuns:

Cred ca e cam devreme sa te gandesti la facultate de la varsta asta. dar daca tot iti plac limbile straine poti opta pentru universitate - facultatea de limbi straine gen japoneza, araba sau alte limbi.

| Cristinutzaa2806 a răspuns:

Daca iti place sa comunici si esti vorbaret ti se potriveste filologia dar mai ales stiinte sociale.Iti recomand sa faci si ceva de genu bilingv sau intensiv pentru ca te vor ajuta mult.Ai putea face dreptul, facultatea de litere, jurnalism.Succes

| Nutzzuboy a răspuns:

Umf.

| wawanaqa1123 a răspuns:

Am o prietena a intrat la intesiv engleza si acum este in strainatate lucreaza la aeropoarte de vreo 6 luni si la 1 an o sa isi scoata o diploma sa lucreze in ce aeroport vrea de pe planeta

| Bice a răspuns:

thinking Paaai, cu aceeasi dilema ma confrunt si eu.Sunt eleva la filologie(clasa a10-a)si desi mai am 2 ani pana la alegerea facultatii, ma gandesc de pe acum.Eu te sfatuiesc sa dai la Facultatea de Limbi straine, sau la Facultatea Litere.Eu inca nu ma pot decide intre cele doua. Sper ca te-am ajutat.