| MoNnY a întrebat:

Ce facultati imi recomandati avand in vedere ca am urmat profil unam filologie jurmalism ¿¿¿ Sau ce profesii sunt mai des intalnite si se platesc bine, nu neaparat sa depinda de profilul. Va multumesc mult.

3 răspunsuri:
| rosto a răspuns:

Poate nu ar trebui sa comentez, dar nah. nu va mai ganditi atata la bani, pentru ca aproape orice profesie este banoasa daca esti foarte bun in domeniu. uite, multi zic ca din avocatura se castiga muti bani, dar majoitatea uita sa adauge ca daca esti avocat castigi bine DACA TE PRICEPI in domeniu. asa este cam peste tot. degeaba faci tu sa zicem arhitectura ca nah, scoti multi bani daca tu esti lemn Tanase. asa ca cel mai indicat ar fi sa faci ce iti place pentru ca astfel ai toate sansele sa te pricepi si sa ai si bani. daca te duci undeva pentru bani, nu iti va placea, nici buna nu vei fi si nici banii nu vor fi pe masura asteptarilor. incearca pe la comunicare si relatii publice la snspa, am vazut ca este destul de cautata.

| IrinaAndreea a răspuns:

Litere
Jurnalism
Comunicare si relatii publice
Relatii internationale si studii europene

| madvideo a răspuns:

Actorie...