| Andreiexl988 a întrebat:

Ce fel de facultate te ajută pentru a avea studii superioare in poliția locală? Doar dreptul sau si altfel de profil? Stiu ca au gradul de funcționari publici

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In cadrul Facultatii de Drept exista specializarea de Politie Locala, care are alte materii de studiu fata de specializarea Drept-zi:
https://greatnews.ro/......facultate/

| Andreiexl988 explică (pentru anonim_4396):

Da de exemplu de ce profil de facultate. Stiu ca la Politia națională te ajuta Facultatea de Drept sau de Economie. Aici te poate ajuta si facultatea de asistență socială sau etc

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cinstit? Singura utilă e aceea de a fi in grațiile primarului/apropiaților