| anonim_4396 a întrebat:

Salut, care sunt cele mai intalnite des intrebari la un interviu de angajare?

mulțumesc

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| LisaJulie a răspuns:

In primul rand te intreaba daca ai experienta in domeniu si daca ai mai lucrat in alt domeniu. Esti vazut daca spui ca ai lucrat!

| ClaRa91 a răspuns:

1.cum te numesti
2. data nasterii
3. locul nasterii
4 Ai CI
5 mergi pe jos
6 ce masina ai
7 bei cafea

| Simpatic a răspuns (pentru ClaRa91):

6 ce masina ai?

Porsche Panamera am doamna,

asta ar intreba o sexy directoare banuiesc? in rest ce relevanta ar avea daca eu sunt WOZ inventatorul Apple pc si am venit la interviu cu tramvaiul?

| ClaRa91 a răspuns (pentru Simpatic):

happy

| Anushka23 a răspuns:

Bună!
Intrebările ar fi bazate pe: studiile si experiența ta anterioară; o să te pună sa povestesti despre fostul loc de munca si ce activitate desfășurai; ce iți plăcea/displăcea la fostul job, de ce ai plecat din compania respectivă, ce competențe ai căpătat acolo…În urmă te vor intreba de ce iți dorești locul de munca pentru care ai aplicat și așteptările salariale.
Mic pont: Pentru așteptările salariale caută o medie a salariilor pentru pozitia respectivă, dar totuși să-ți confere si ție o stabilitate financiară. Încearcă să negociezi salariul dacă este posibil.

Mult succes la interviu!