| Izabela000 a întrebat:

Ce job-uri pentru oameni foarte timizi si introvertiti, deci care sa nu insemne contact mai deloc cu lumea stiti? pentru cei fara experienta si care nu au nicio calificare

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Munca agricola (pe camp sau in sere).

| Violleta2022 a răspuns:

Femeie de servici, muncitor la camp, la serele de flori sau legume, vanzatoare in piata la taraba...

| sierra1 a răspuns:

Vânzător de bilete la muzeu (nu te deranjează mai nimeni) dar și acolo e concurență!

| Lioana a răspuns:

Se descurca oamenii timizi si la joburi in care au contact cu lumea. E usor cand sti ce ai de facut si ce trebuie sa spui oamenilor. Chiar daca nu stii din prima zi inveti pe parcurs si capeti incredere in tine. E chiar recomandat un job de contact cu oamenii pentru cei timizi. Cele fara contact le consolidează timiditatea in loc sa-i vindece de ea. Daca nici la job nu socializezi cu oamenii atunci unde?

| IceRope a răspuns:

Săpător de morminte. Morții nu mușcă, iar popa te deranjează doar când îți dă ordin de serviciu. Succes.

| IComeNuts a răspuns:

Pentru cineva fara experienta si care sa se plieze pe acele cerinte, cred ca ai putea sa cauti joburi de ajutor de bucatar de exemplu
sau la magazine gen kaufland sa cauti ceva pozitie de persoana care lucreaza la raion (adica nu la casele de marcat)

am vazut multe situatii la facultate unde foarte multi studenti erau angajati part time la kaufland-ul de langa noi, ori la Service Desk la o firma in apropiere ( desi aici este vorba de contact telefonic aproape non stop si de cunoasterea unei limbi straine ).

Ai mai putea incerca sa cauti un job la un restaurant fast food la bucatarie, de exemplu KFC sau Mesopotamia. Nu prea se cauta experienta in domeniu, ideea este ca foarte multe persoane se afla in aceeasi situatie si lucreaza astfel pentru ca se plateste putin mai bine decat salariul minim pe economie si sunt si anumite beneficii, de exemplu ca transportul seara pana acasa este gratis si faptul ca ai posibilitatea sa mananci oricat vrei din mancarea deja gatita dupa ora inchiderii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru IComeNuts):

Joburi online.
Translator.
Ceva pe curățenie.
Joburi pe hand-made.
Contabilitate.
Baby-sister (chiar dacă implică socializatul cu un copil, ai avea doar unul).
Joburi pe scris.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Exclus: translator si contabil, odata ce a spus clar FARA nici o calificare si fara experinta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Păi își poate lua atestate sau diplome, în direcția asta, adică dacă ea e sigur introvertă ar trebui să se gândească serios la un job care să-i facă plăcere, un job în care să nu o streseze oamenii sau prea mult comunicarea, adică dacă chiar are posibilități și crede că nu e târziu. Ar trebui să se gândească la a merge în direcția asta până nu e prea târziu și atunci i-am spus și variantele cu studii. Și cred că ar mai fi și altele, s-ar mai găsi joburi dar nu-mi vin acum în minte.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Odata ce s-a mentionat ca nu are studii si nici calificari si probabil are 20-25 de ani si nu mai vrea sa studieze nimic, ca nu-i convine sa intre in legatura cu oamenii, nu are cum sa-si ia nici o diploma sau atestat, ca pentru asta trebuie sa mearga zilnic la cursuri, ceea ce nu este cazul aici., fiindca are nevoei de job acum, azi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Și asta este adevărat, dar am încercat să-i arăt toate variantele, să fiu drăguță, zic... Nimic mai mult. happy