| robert232 a întrebat:

Ce medie generala trebuie sa ai sa te faci politist?

Răspuns Câştigător
| Comandorul a răspuns:

Singura conditie este sa ai peste nota 8 la purtare. In rest, se da examen de admitere scris (romana-engleza respectiv romana-engleza-istorie la academia de politie). Acum depinde de capacitatile tale. Daca esti pregatit bine, poti da la Bucuresti la ofiteri. Daca esti mai slabut, poti incerca la scolile de politie de la Campina sau Cluj.

Răspuns utilizator avertizat
| Comandorul a răspuns (pentru laurentiu345345234):

Din cate stiu engleza este obligatorie. Nu ar strica sa arunci un ochi si pe site-ul scolii.

3 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

In nici un caz peste 6...