| AndreeaShrott a întrebat:

Ce meserii pot practica daca ma duc la liceul de arte? Se catiga bani din ele?

9 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Evident ca trebuie sa te orientezi pe aria artistica. Poti sa faci regie-film, regie-teatru, actorie, scultpura, pictura, coregrafie, dans. Din arta se castiga bani dar trebuie sa excelezi.

| Dismally a răspuns:

Poti castiga foarte multi bani din arta chiar si fara studii in domeniu, doar sa fii talentat happy

| emag a răspuns:

Coregraf

| DiamantulAuriu a răspuns:

Nu castigi multi bani din arte dar devii talentat

| diditza23 a răspuns:

Fa liceul de arte apoi dai la facultatea de arte si poti face designul..in ziua de azi se cauta si s castiga foarte bine din web design:X

| leovondairee a răspuns:

Daca mergi la liceul de arte poti practica o sumedenie de meserii, de la ucenic de pictori pana la propriile tale creatii deci nu lua in sema raspunsul lui tarantula care iti taie din elan si din visul tau dar pana la urma totul depinde de tine, important este sa faci ce iti place si sa muncesti mult, foarte mult

| dulcikcriss a răspuns:

Poti sa te faci actor, cantaret si profesor de arte depinde de ce iti doresti? Eu o sa ma mut la dinu lipatty din Bucuresti si vreau sa ma fac actrita deuarece se castiga multi bani si fac cursuri de acest gen de 5 ani.