| viviana28 a întrebat:

Ce meserii poţi urma după absolvirea secţiei de filologie a Facultăţii de Limbi Străine?

Răspuns Câştigător
| drogh a răspuns:

După absolvirea secţiei de filologie a Facultăţii de Limbi Străine poţi să devii traducător sau profesor ori dacă doreşti te poţi îndrepta şi spre o meserie într-o ţară unde limba ei o cunoşti foarte bine! Totul depinde de calităţile tale. Adică, la ce te pricepi cel mai bine.

3 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Translator,traducator sau profesor de limbi.

| GGUESS a răspuns:

Pai cred ca poti sa fii un bun profesor de limbi straine! sau... Hmmm...

| SolitarHacker a răspuns (pentru GGUESS):

JoKeeRR am sa te reclam numa raspunsuri Anapoda dai rolling on the floor))rolling on the floor)) firar tu sa fi big grin