| anonim_4396 a întrebat:

Ce minciuni vi s-au spus la un interviu de angajare? Mie mi s-a spus "Te sunăm noi"; "Ne auzim la un telefon" și nimeni n-a mai sunat, dar înțeleg, trebuie să aleagă oamenii cei mai competenți.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cum afla aia competenta ta daca nu faci practica? E o mare prostie ceea ce se întâmplă, eu nu am cautat de lucru in Romania ca sunt pfa

| RAY a răspuns:

Anul trecut am fost la un idiot, am vrut o colaborare cu firma respectiva m-a luat cretinul la mișto, m-a intrebat ce stiu sa fac si i-am spus in mare parte, la care el se datea mare destept, i-am spus daca stii mai bine spune-mi, sa stiu, râdea ca prostu, ma crezi ca si acum are anunț pe olx nu s-a angajat nimeni, oltean prost de vreo 45 de ani, de 3 ori cât casa poporului, tâmpitii de ăștia din țară asta in loc

| Violleta2022 a răspuns:

Mie cand mi s-a spus "te sunam noi", am si primit telefon in cateva zile si am fost angajata.

| UserRo10 a răspuns:

"Iti oferim flexibilitate in program ca sa iti poti rezolva treburile"
"Salariu motivant"
"Prime de performanta"
etc.

| Anon03 a răspuns:

"suntem o echipa" rolling on the floor) efectiv câteva luni mai târziu "ce s cu mesajele alea pe grup"