| Kitty a întrebat:

Ce ne-ar putea da la romana teza clasa a 8 a, la literatura? Adica un comentariu(si care?) sau compunere? Ce credeti? Help me please!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nuvela, bala sau roman...sau sa. ti exprimi opinia.eu am dat teza azi la romana si ne-a pus sa invatam toate comentariile si ne-a dat sa ne exprimam opinia[teza a fost tip examenu` ala pe care o sa. l dam in mai]

10 răspunsuri:
| cretzufinish a răspuns:

Din materia care ai avut-o. De unde sa stim noi? Depinde programa de la scoala la scoala. Nu-i nimeni profet raised eyebrows

| babygirlmeli a răspuns:

Eu cred ca va va da ceva din baltagulhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de unde vrei sa stim noilaughinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau scos comentariile (cel putin asa stiu) dar si daca sunt, vor din texte la prima vedere. Despre compuneri. vor fi si ele (2 parca), compuneri pe baza de argumentare si o compunere libera

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu eu tot in a8 sunt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am dat teza azi, si ne-a dat poezia Seara pe ape de Ion Pillat. Mai intai ne-a dat-o acasa cu o zi inainte sa ne uitam peste ea. Iti spun deci ca am cautat peste tot un comentariu sau semnificatia titlului pe net si nu am gasit absolut nimic. sad Ne-a dat destul de greu, sa comentam semnificatia titlului, epitete, figuri de stil, sinonime...la ultimul punct ne-a dat sa comentam o poezia la alegere dintre "Lacul"- Mihai Eminescu; "Emotie de toamna"- Nichita Stanescu; sau chiar poezia asta "Seara pe ape"-Ion Pillat. Eu am comentat Lacul de M. Eminescu cam in 20-25 de randuri. happy sper ca te-am ajutat pup :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din tot ce ai invatattongue

| vip 2010 a răspuns:

Baltagul cu siguranta ala nu-l va da big grin ori caracterizarea Vitoriei Lipan ori momentele subiectuluibig grin

| LorReen a răspuns:

Pai. La teza e simplu. Poate sa iti dea demonstratie ca e balada populara, explicatie de titlu, caracterizare de personaj la balada popularahappy Nu e cine stie ce. Si eu tot in clasa a 8-a sunt si sincer nu imi este asa de frica la literaturawinking Sper ca te-am putut ajutahappy Succes la teza!kiss

| Iulia1997 a răspuns:

Nuvela... '' popa tanda''