| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de Facultatea de Management din cadrul ASE?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca-i inutila in ziua de azi, odata ce sunt zeci de mii care au terminat-o si nu au loc de munca, ajungand sa o practice pe la tarabe sau vanzatori prin magazine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca o faci pentru diploma nu are niciun sens, daca te pasioneza cu adevarat domeniu atunci are sens.

| mODIN a răspuns:

Cand o companie are nevoie de un manager, in orice forma, dintre un candidat de 28 de ani cu facultate, master si doctorat in domeniu si un candidat de 20 care a lucrat ca 'sef de tura' la H&M sau Zara, mereu va fi ales al doilea.

Aia e absolut cea mai inutila facultate. Stiu mai multi care au facut-o si absolut toti au fost fortati sa se reorienteze. Daca vrei la ASE, macar alege un profil in zona de finante/banci/economie si cu ala sunt cateva optiuni care ti se deschid in plus.

| Lupică27 a răspuns:

Pierdere de vreme

| ilovemonkey a răspuns (pentru Lupică27):

Si ce facultate recomanzi?

| Lupică27 a răspuns (pentru ilovemonkey):

Astea care sunt cautate acum, IT, medicina, inginerie, in jandarmerie cica sunt salarii mari, dar e o meserie de cacanar.
Sau o meserie bine platita, electrician de ex.