| afrodita3333 a întrebat:

Ce pot face cu Facultatea de Comunicare si Relatii Publice? In ce domeniu/domenii ma pot angaza?

Răspuns Câştigător
| Liviu_2019 a răspuns:

O sursa buna de informatii sunt si site-urile de joburi bestjobs, ejobs. hipo.ro. Acolo la job-urile de Asist PR, marketing, comunicare se specifica la Cerinte:absolvent facultate RP, mrk, etc.

Si totodata vezi si job description-ul adica ce taskuri ai ce faci efectiv la jobul respectiv.

2 răspunsuri:
| jhonsmyth a răspuns:

Poti fi in,Administratia publica, purtator de cuvant al partidelor, al institutilor statului, al politicenilor, etchappyasta inseamna comunicare si relatii publicetongue

| Liviu_2019 a răspuns:

Am uitat sa iti zic de Linkedin.com. Nu stiu dc ai auzit de site-ul asta. Acolo vei gasi profilele profesionale ale multor care lucreaza in diverse domenii.
Ti-l recomand doar ca trebuie sa iti faci cont, poti sa completezi ce vrei tu la profil nu trebuie sa fie ceva realbig grin. Si astfel te uiti la profilele profesionale ale multora si vezi ce au studiat, ce joburi au avut si au in prezent. Doar ca trebuie sa cauti dupa companii persoane ai acolo un search in dreapta sus, banuiesc ca o sa te descurci. E un site ffff utile pentru ceea ce vrei tu sa aflii.