| ralucutzica a întrebat:

Ce profli mi-se potriveste? Nu ma pot hotara.Imi place in mare parte ceva la birou de exemplu,ca in filme cand lucrezi la o companie la birou, mai iesi si la o cafea cu ceilalti angajati asta mi-a placut cel mai mult, dar nu cunosc prea bine ce profil mi-sar potrivi.In special mi-ar place sa lucrez la o firma destul de mare. Puteti sa imi mai puneti voi intrebari despre mine ca sa va dati seama.Va rog ajutati-ma! happy

6 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Nu toti oamenii din filme care ajung usor la orice slujba care vor e si adevarat, iti trebuie experienta si IQ, la unii si conditie fizica. Tu invata si uitate pe lista de profiluri si ceea ce se da la bac care crezi ca ai invata, dupa alegi si facultate.

| Doctorfishadi a răspuns:

Nu conteaza profilul, conteaza ce o sa faci dupawinking.
Poti sa lucrezi la birou si cu profil mecanic!
Oamenii astia "reusiti" 90 la suta din ei au fost la profile care nu au nici o treaba cu ce fac ei in materie de job!
Facultatea face diferenta!
Uite:
Eu am fost la electric,am diploma de electrician,dar pot sa urmez orice facultate vreau.
Nu te duce la stiinte ale naturii sau mate-info,stii de ce?
Daca te duci la stiinte tu desi poti sa dai la o alta facultate,cunostintele tale se vor incadra doar la medicina si chimie,asa ca ori iesi medic,ori chimist sau profesor,mie acest profil mi-a fost drag, dar in timp am ajuns sa nu il mai vreau!
Apoi la mate info va trebui sa lucrezi in domenii ce tin de pc.
La filo iesi ori avocat, ori prof...
Dupa mine elevii de la mecanica si electrica au cele mai multe optiuni de facultati, deoarece ei invata cate putin din toate!
Daca te pui cu burta pe carte iesi titamai "omu" de la profil electric, cu salariu de cumperi si biroul si ce vrei tuwinking.
La profilele astea doua multi elevi nu isi dau interesul, dar ele sunt profile foarte bune si de viitor!
Te salut,
Adrian!

| Ezeru a răspuns:

Ai putea sa te duci la un proil economic. Poti iesi contabil sau cum iti place tie in birou la o firma happy

| Florin123345 a răspuns:

Deci munca la birou este cea mai stresanta desi poate la prima vedere nu pare. Depinde si de tine... o intrebare cati ani ai?

| Doctorfishadi a răspuns (pentru Florin123345):

Mai conteaza?
Alegerile mari se fac de la varste fragede happy!

| pemeserie a răspuns:

Buna! Ca sa afli raspuns obiectiv la toate aceste intrabari, it recomand sa completezi un test de orientare vocationala. E special fcaut ca sa iti spuna ce fel de job, activitati iti plac. Poti afla mai multe despre el aici: http://www.pemeserie.ro/

Daca mai ai intrebari putem sa mai discuta.

Succes!