| mustafagamer a întrebat:

Sall TPU, Sper sa ma ajutati am 14 ani si sunt in clasa a -9 si am place mult (mult) informatica adica (I.T) ASA si nu stiu de unde sa incep am vazut multe categori adica sa lucrezi in companie de Microsoft sau de gaming care fac jocuri super dar eu vrau sa lucrez in categorea gaming si am trei intrebari si va rog sa ma ajutati

1.mai sunt alte categori mai bune?

2.sa lucrez in aia de gaming ca :UBISOFT, EA, VALVE, ACTIVISON?(companie de gaming)

3.sau sa lucrez la companie de :Apple, Android, Microsoft

sunt Exemple

Va rog sa ma ajutati dau Funda

5 răspunsuri:
| DjDanutzy a răspuns:

Man esti fratimiu
Si eu tot a 9 vreau asa eu:
sa termin 10 clase si pe urma sa ma duc la o scoala profesionala la it(informatica) si ma duc la o companie de gaming fa ca mine daca vrei

| mustafagamer explică (pentru DjDanutzy):

Man dar la noi in scoala nu te ivata nimic si eu invat singur ma duc la cursuri si meas dori sa lucrez o companie de gaming

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Informatica e mai grea decat matematica. inseamna programare, nu stat pe net si lucrat in power point

| Orafixa a răspuns:

Microsoft-ul este mult mai greu decat gaming-ul, in Microsoft te pune sa programezi sa faci propriile tale proiecte in legatura cu androidu simbianu si altele. eu spun du-te la gaming abia dupa ce inveti scriptingul iti dua un linc pentru scripting o data ce ai invatat criptingul trebuie sa inveti limbajul de programare ca sa stii sa afc jocuri fara hamaki eu am 18 ani si mi-am creat propriul antivirus cu ajutorul la Microsoft dar cu ajutorul la gaming mi-am creat propriul joc maie ste pana il lansesz. mai am cateva buguri. Microsoft contra gaming pro

| mustafagamer explică (pentru Orafixa):

Dam idul tau de yahoo hotmail skype ok