| automobile a întrebat:

Ce scoli trebuie sa ai pentru a deveni tester de jocuri?

6 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Poți fi și elev la liceu, nu se cere nici o specializare, însă trebuie să știi să lucrezi cu suita MS Office, ceva editoare de text, ceva noțiuni specifice unui tester și neapărat trebuie să vorbești limba engleză la nivel avansat, mai ales în scris, pentru că în 90% din timp, vei scrie rapoarte, nu te vei juca, așa cum crede toată lumea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Niciuna, trebuie sa prinzi un pont pentru un astfel de loc de munca ca nu sunt chiar pe toate drumurile

| DenisIonut01 a răspuns:

Cred ca liceul la profi real, Stintele naturii si un curs ceva de informatica

| MozZatY a răspuns:

Salut, pentru ceva sigur, ai nevoie de diploma de licenta si sa stii ceva limbi straine, macar engleza la un nivel cat de cat avansat.

| MonstruletulDinBomboaneExpirate a răspuns:

Trebuie sa fii specializat pe informatica.