| MiHaI a întrebat:

Daca vreau sa devin moderator tv sau tester de jocuri ce liceu si ce facultate trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| shakemania a răspuns:

Nu-ti trebuie o facultate pentru a fi tester de jocuri. trebuie sa stii niste engleza, sa ai atentie distributiva si spirit de observatie, sa stii sa raportezi un bug si, normal, sa stii sa joci. e bine sa fi jucat pe mai toate consolele, sa stii una-alta despre jocuri (genuri, developeri, terminologie, etfreakingcetera) si, eventual, sa fii cu adevarat pasionat de fenomen.
cat despre moderator tv, e bine sa ai o facultate de profil, gen FJSC, SNSPA, HYPERION ori Scoala de televiziune si, daca te tine buzunarul, fa si niste cursuri de dictie - ajuta mult.