| Adideadi685 a întrebat:

Ce se petrece de ce e concurenta asa mica in politie? Nu au mai crescut salariile in ultimii 4 ani? Dar chiar si asa tot iei 3600-3800lei, da nu e mare, asa e dar nu e nici foarte mic, adica mai bine politist decat ospatar sau lucrator comercial, iar la armata nu se mai da nici proba scrisa, adica e penibila deja armata.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai nu-i concurenta din cauza ca sunt eliminati toti incompetentii si slab pregatiti, ca nu trec de selectia medicala sau cea de cunsotinte.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tocmai ca 3600 lei e un salariu exagerat de mic cand trebuie zi de zi sa te pui in pericol si sa asculti ordine de la cine stie ce sefuleti grasuti si corupti.

| Dismally a răspuns:

Tu ti-ai risca viata zi de zi pentru 3600 lei? Ca politist cand se bat interlopii in strada cu sabii si topoare tu trebuie sa intervii si sa-i opresti, nu cred ca este prea placut.

| anonim3247 a răspuns (pentru Dismally):

Când se bat interlopii cu săbii și topoare se duc ăștia și fac - CURĂȚENIE.
https://www.idevice.ro/......ntului.jpg
Nu are treabă poliția cu ăia.

| anonim3247 a răspuns (pentru Dismally):

Uite în poza asta cu ce se face - CURĂȚENIE GENERALĂ - când se bat ăia cu săbii și topoare.
https://sindicateuropol.ro/wp-content/uploads/2020/06/IJJIPJ.png

| Dismally a răspuns (pentru anonim3247):

Aia vin daca politia nu reuseste sa rezolve treaba.

| LordCristobal a răspuns:

Probabil multi au auzit ca dincolo de salariul bun slujba de politist nu e numai lapte si miere.
Ca politist ai parte de un mediu stresant cu responsabilitati mari unde poti plati cu functia plus ordinele pe care trebuie sa le executi fara comentarii.
La toate astea se mai adauga si sefi de rahat care te enerveaza la fiecare minut.Si sa nu mai vorbim ca Politia e in mana in mana cu politicul.
Probabil de asta nu se ingramadesc cum se ingramadeau in alti ani pentru ca oamenii au ajuns la concluzia ca au nevoie de un job mai putin stresant si cu mai mult timp liber.

| 199onur7 a răspuns:

La cât furați si va faceti voi treaba cu toți interlopi si proxeneți mai vrei si salariu asa ca dați numai ture cu masina daca vedeți unul de 2 ori ca voi afară ca urla si țipă va faceti ca nu vedeti