| ninaelenadobrev a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca sa devin actrita [dau funda]?

14 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Daca vrei sa devii actrita, ai un drum lung de parcurs. În primul rand trebuie sa te pregatesti cum poti mai bine pentru admiterea la Academia de teatru sau film. Acest lucru inseamna o cunoastere a limbii si literaturii romane, o limba straina pe care trebuie sa o stii bine si cunostinte generale si o cultura teatrala si cinematografica bogata. Iti sugerez sa frecventezi un club de teatru pentru a intra in tainele meseriei pe care doresti sa o imbratisezi. Mult succes!

| hasadia a răspuns:

Pentru inceput, ai putea sa faci parte din echipa scolii, apoi vezi daca te pricepi, sau daca esti dintr-un oras mare poti sa te inscrii la un club de teatru, participi la diferite spectacole si poate este pe acolo cine trebuie, iar daca ai talent, sunt sigura ca te va remarca cineva. Aproape toti actorii au inceput cu lucruri din astea marunte, nimeni nu a ajuns din strada sa joace in filme sau la teatrul national. Trebuie rabdare si talent, si binenteles, sa te implici happy

| Silviu1989 a răspuns:

Sa dai bine cucuru si sa fii buna si tanara...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa devii actrita trebuie sa te duci la un casting. inca mai ai putin timp sa te inscri la castingul de pe acasa.tv. succes.

| Andreea_5313 a răspuns:

Meri la facultatea de teatru si actorie.Pana atunci mergi la curcuri de dans/canto si mai ales teatru.Toate astea te vor ajuta.
Succes!:*

| danaalexa a răspuns:

Incepi de jos.intrii in echipa liceului de teatru sau a orasului... dai proba... faci scenete cu ei si apoiu tot asa urci intr-o echipa mai importanta pana cand te remaraca cinevarolling on the floorsi faci facultatea de actorie. Draga, sa fii actor celebru nu e de pe-o zi pe alta!

| Pinkyyy;x a răspuns:

Maiiii ca sa devii actrita si sa fii vedet
trebuie sa faci niste cursuri de actorie inainte sau pur si simplu
sa te inscrii la un casting de ex. cel de pe acasa,(completand formularul) : http://casting.acasatv.ro/
ori poti s ate faci remarcata.sa maergi la niste spectacole sa canti (dacai voce desigur:*) sau sa joci intr-o piesa de teatru. eu spun ca cel mai bine ar fi sa cauti mai multe detalii pe internet deoarece eu nu stiu sigur ce pot sa iti spun despre actorie tin doar atat ca poti avea o sansa chiar daca nu le ai cu actoria.trebuie doar sa speri si sa fii o pers optimista
pup.

| Girl_5668 a răspuns:

Inscrie-te la casting-ul acela de la Acasa TV.Pe internet:www.acasatv.ro

| Girl_5668 a răspuns:

Nu te lua dupa MiaXD.Mai sunt 4 zile in care te poti inscrie.Succes.

| Girl_5668 a răspuns:

Funda?

| MiaXD a răspuns:

DE EXEMPLU, ACUM CATVA TIMP A FOST LA ACASA UN CASTING pentru un rol in telenovela. Puteai sa te duci si daca te alegeau, apareai in telenovela. happy. daca vrei studii superioare, du-te la facultatea de teatru.

| sabinaGabriella a răspuns:

Draga gya97 aia e pentru a deveni cantareatabig grin.pentru a deveni actrita trebuie sa urmezi niste cursuri de actorie.bafta

| PoFFyLuB33by a răspuns:

Actrita?

Trebuie sa ai talent si simtul umorului
incearca ca in fiecare zi sa exersezi cat mai mult si poate vei reusi
nu este asa usor sa stii trebuie sa exersezi mult si sa te duci sa dai o proba si daca etji buna te vor alege prima oara vei juca la teatru si apoi cine stie poate vei deveni o actrita renumita

sa stii e ff fain:

ai putea sa te inscrii in grupa de teatru a sc 9dar cum multe sc din Romania nau ai putea sa te mutzi in alta tara
ai putea la scoala sa propui asta sa se faca un grup de teatruwinking
de mai multi elevi care au aceeasi pasiune ca tine si puteti pregati o sceneta

cauta pe net e posibil sa gasesti cercuri de actorie la care te poti inscrie si sa faci facultatea de actorie

Succes!
fundita?
Pa, pa

| gya97 a răspuns:

Pai...trebuie sa ai voce sa mergi la un studio de inregistrari si iti inregistrezi ceva melodie scrisa de tine.big grin