| redizer201 a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca sa intru in armata?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa te inrolezi ca soldat voluntar, sa urmezi o scoala de subofiteri sau o acdemie pentru ofiteri. detalii gasesti pe site-ul oficial al MApN.

| KateMiddleton a răspuns:

Dupa mine trebuie sa inveti rau la facultate si armata vine singura sa te ia!

| Anonymous1995 a răspuns:

Poti incepe cu liceul,te duci si dai probele la Breaza, daca intrii bine, daca nu intrii iar bine, dupa ce termini liceul incerci la facultate, tot acolo(daca intrii la liceu la Breaza o sa ai un avantaj in fata celor care vin de la alte licee). Dupa ce termini cu facultatea ai locul de munca asigurat.