| Clever a întrebat:

Ce trebuie sa ii prezint angajatorului pentru a-l convinge sa imi dea salariul pe care il aleg eu?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde ce salariu vrei. Daca este pe la media din domeniul respectiv, atunci trebuie sa-l convingi ca esti cea mai buna alegere, din punct de vedere profesional si al dispozitiei pentru munca si disciplina si sa ai recomandari foarte bune de la locurile de munca anterioare. Mai mult de media salariului nu cred ca poti obtine acum, avand in vedere raportul intre cererea si oferta pe piata fortei de munca. Succes si numai bine!

| Vizitiul a răspuns:

Angajatorul impune anumite reguli, iar angajatul se conformeaza sau nu. Daca angajatului nu-i convine aceste reguli, refuza si cauta in alta parte.
In niciun caz, angajatul, nu poate emite pretentii peste ofertele oferite de angajator.

| adriangabor92 a răspuns:

Actele de angajare si sa ii demonstrezi ca stii sa lucrii ceea ce iti da el ca sa ai salar mare

| mk_3564 a răspuns:

Salut Clever! Greu de crezut ca poti sa-i dai ceva unui angajator care sa-ti dea salariul pe care-l vrei exceptand cazul in care intr-adevar reprezinti o notorietate pe domeniul respectiv! Intai trebuie sa-l convingi ca meriti banii respectivi! Presupun ca nu ai asteptari de 600 ron happy, ca pe astia ii primesti sigur! Pe "praful asta e greu!
Succes! mk

| Andreea_1745 a răspuns:

Pai sincera sa fiu n stiu exact dar daca vrei sa te angajezi pentru prima oara la dansul ii prezinti CV-ul.