| marcvs a întrebat:

Colega mea de birou, cea care sta cel mai aproape de mine, se da mereu cu cate cinci kile de parfum dulce si gretos, si in fiecare zi trebuie sa o suport, dar nu mai pot. Exista, oare, vreo cale delicata in care sa-i spun ca parfumul ei imi face greata?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa o intrebi ce parfum foloseste si sa ii spui ca stii unul nou, care nu e chiar atat de dulce, pentru ca cele dulci mai provoaca greata, nu toata lumea le suporta...si mai incerci cu cateva apropos-uri, iar daca vezi ca nu se prinde, spune-i clar ca ii urasti parfumul.Nu e de datoria ta sa i-l suporti happy