| pisiciMultesiMaruntecomic a întrebat:

Am si eu o problema destul de "delicata", as putea spune.Chiar nu vreau sa faceti misto de mine, chiar nu. Vreau sa va spun ca am aproape 15 ani si sunt fata(sunt in clasa a 8-a).Am menstruatie de acum un an.Nu stiu de ce, dar dupa o saptamana sau chiar mai putin, dupa ce mi se termina menstruatia tot am pe chilotei o chestie galbuie.Aia imi aparea si inainte de menstruatie.Mi s-a mai intamplat asa de cateva ori.Dar oare din ce motiv? Miroase ingrozitor si nu mai suport! De ce oare femeile trebuie sa indure acestea?! Nu mai stiu ce sa fac.Ma spal in fiecare seara si imi schimb si chiloteii.Va rog spuneti-mi care e problema? Si voua vi se intampla la fel? Va rog din tot sufletul sa ma ajutati! Multumesc frumos.happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Secretii e normal sa ai dar sa nu miroase urat, in cazul tau poate fi vorba de o infectie

| Azµre a răspuns:

Dacă miroase, atunci este o infecție. Și mai mult ca sigur este o infecție cu candidoză sau de altă natură.
Scurgerea vaginală trebuie să fie alb-transparentă. În cazul tău este deha gălbuie și are miros. Ceea ce nu trebuie să se întâmple.
Spune-i mamei, și duceți-vă la medic ca să îți dea un tratament.

| pisiciMultesiMaruntecomic explică (pentru Azµre):

E alba-galbuie de fapt!

| pisiciMultesiMaruntecomic explică (pentru Azµre):

Si daca nu ma duc, ce se intampla?:-ss

| Azµre a răspuns (pentru pisiciMultesiMaruntecomic):

Ajungi să faci o candidoză cronică care nu o să o mai poți vindeca. Și de aici la alte infecții și așa mai departe.

| Azµre a răspuns:

Așa că pune mâna și du-te la medic, mai târziu o dai într-o infecție care cu greu ai să o poți trata. Zi mersi că încă nu ai vaginul inflamat, să ai mâncărimi, usturime și așa mai departe. Dacă în viitor vrei să ai o viață sexuală sănătoasă, du-te la medic și tratează-te

| piisycutzza a răspuns:

Acea scurgere e normala, dar daca zici ca miroase urat inseamna ca ai o infectie