| Marry123 a întrebat:

Cu ce ar trebui sa ma apuc sa invat engleza? (daca puteti dati-mi si site-uri legate de engleza). Multumesc! happy

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://engleza.waialo.com este un site unde poti invata engleza gratuit. are sfaturi de pronuntie si lectii de vocabular utile. spor la invatat

| Zoey112 a răspuns:

Livemocha
intri pe site selectezi limba eng iti faci cont si te pui pe invatat happy

| mihaelaalol a răspuns:

Invata cuvinte de baza(de la cele mai usoare la cele mai grele), poti sa iti iei carti in engleza cu ilustratii. apoi incearca sa inveti gramatica(timpuri, etc), apoi acele timpuri invatate sa le aplici in propozitii...pe urma urmeaza exercitii mai grele...
Funda?!

| NumelePublicExistaInBazaDaDate a răspuns:

Ce nivel de engleza ai? Sunt carti la biblioteca care te ajuta daca esti incepator.
Daca ai cat de cat o baza uita-te la filme in engleza cu subtitrare in romana, dupa cateva luni schimba subtitrarea in engleza. Citeste carti in engleza cu voce tare, daca nu ai cu cine sa exersezi limba

| AndrewRey a răspuns:

Http://waialo.com/ este un site unde poti invata engleza gratuit. are sfaturi de pronuntie si lectii de vocabular utile. spor la invatat