| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce facultati iti gasesti cel mai usor un loc de munca in domeniul studiat?

6 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Medicina
IT nu pot sa pun fuckultate, pentru ca 1. poti sa inveti singur daca ai talent si mai ales 2. faptul ca termini o facultate nu inseamna DELOC, ca iti gasesti de lucru, mai ales daca nu ai invatat/inteles nimic ci doar te-ai tarat prin facultate, asa cum se practica, mai ales la noi

| RxTx a răspuns:

Cu o scoala profesionala garantat.
Dar ca si facutați orice facutate tehnică chiar si de cartofi prăjiți daca scrie pe diplomă ca este facutate tehnică.
Daca după facutate faci cursurile acestea de aici.
Un curs durează 2 săptămâni
Si angajatorii te iubesc instantaneu

De exemplu proiectant sisteme de stingere a incendiilor

Proiectant sisteme de securitate

Proiectant sisteme de defumare

Proiectant si montator sisteme cctv efracție control acces pontaj

Angajatorii instantaneu se indragostesc de tine daca tu si voie sa proiectezi
Pt ca au nevoie de stampila ta
Au nevoie sa le verifici proiectele
Apoi sa te duci cu ele la avizat pe la Pompieri
Pe la politie IGPR

Instantaneu vei avea un loc de munca oferit cu mare drag
https://arts.org.ro/informatii/centrul-de-formare-profesionala-al-arts.html

Apasă si tu pe butonul CURSURI

Aceste de inginer sisteme de.securitate poți sa le faci daca ai facut orice facutate tehnică

| haileewatson a răspuns:

Nicio facultate nu iti garanteaza un loc de munca. Conteaza ce stii sa faci, experienta ta, motivatia de a invata si a munci etc.

| anonim_4396 explică (pentru haileewatson):

Nu am spus nimic despre a garanta un loc de munca. Am intrebat cu ce facultati iti poti gasi mai usor un job in domeniul studiat.

| BabaOarba a răspuns:

Medicina, Contabilitate de la ASE, Arhitectura, Automatica de la Politehnica, Facultatea de Farmacie UMFCD...

| akaanne a răspuns:

O școală profesionala te ajuta sa progrezesti în ceea ce îți place dacă ai și ambiție bineînțeles, dar nicio facultate nu te ajuta, încearcă sa faci cât mai multe activități sa vezi ce îți place.