| Moov a întrebat:

Cu ce medie pot intra la filologie la liceu?[Eu sunt în clasa a VII-a, dar mă gândesc de pe acum.]

Răspuns Câştigător
| memyselfandi_6830 a răspuns:

Http://www.admitereliceu.ro/ acolo pe harta selecteaza de unde esti si ai tot ce iti trebuie.

4 răspunsuri:
| dorikut a răspuns:

Cel mai indicat ar fi sa intri pe http://admitere.edu.ro/ si sa vezi cu ce medii s-a intrat (la liceul la care vrei sa dai) in anii trecuti. Totusi, exista variatii de nivel de la an la an (uneori nici macar mediile din anul precedent nu au relevanta pentru anul in curs), asa ca va trebui sa iei in considerare o marja de variatie/aproximare/eroare destul de mare.

Succes!

| Epurean a răspuns:

Conteaza de liceu.Incearca sa ai media finala peste 9 si nu cred ca vei avea probleme

| cinnamon a răspuns:

Depinde de fiecare liceu in parte. Pe a8-a o sa primesti o brosura cu ultima medie de la toate profilurile din judetul tau.

| nickoo a răspuns:

Mersi melmiselfandi_6830 si dorikut, aceasta intrebare mi-o pun si eu moov as vrea sa dau si la stiinte ale naturii sau biologie_chimie (am medii mari) P.S. sunt in clasa a 8-a a addd: nicoleta_varvaroi14 pawave