| daηă a întrebat:

Cu ce medie se intră la filologie? Sau depinde de liceu?

8 răspunsuri:
| Cherry56 a răspuns:

Depinde de liceu: la liceele mai bune cu medie mai mare, la cele mai slabe cu medie mai mica. dar nu neaparat, ca sunt licee bune unde nu se inghesuie lumea din anumite motive sau invers

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mediile DIFERĂ de la liceu la liceu, respectiv de la o localitate la alta!

Precizează din ce oraş eşti şi îţi spun media...

Toate cele bune.

| daηă explică (pentru bursuc001):

Sunt din Caransebeș.

| bursuc001 a răspuns (pentru daηă):

Vezi liceele cu această specializare & mediile la linkul :
http://www.admitereliceu.ro/......institutii

O seară frumoasă.

| ElenaSA a răspuns:

Depinde de liceu. In unii ani este preferata aceasta specializare, in alti ani sunt medii mai mari la alte specializari.

| gingergirl1 a răspuns:

Depinde de liceuwinking

| zaratu a răspuns:

Depinde de liceul la care vrei sa mergi si care a fost ultima medie cu care s-a intrat la profilul respectiv

| theodorafemme2001 a răspuns:

Peste 9.50