| tewutu a întrebat:

Cum e la drept? Ce materii se fac? Cum sunt profi si studentii? Ce materii se dau la examene?

Răspuns Câştigător
| brindusaan a răspuns:

La facultate e ok depinde cat de mult te intereseaza domeniul.Pt mine primii 3 ani au fost super simpli in schimb ultimul an a fost destul de dificil din toate punctele de vedere. Examene se dau cam din toate ramurile dreptului, despre profi ce sa iti zic sunt toti oameni deosebiti si bine pregatiti profesional.Notele vor fi in functie de cat de bine te pregatesti pentru examene, vor fi si exceptii. Viitorul dupa facultate...incert.

2 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

La stat e dificil, profesorii sunt comunisti si pretentiile sunt mari. Studentii sunt cei mai buni din tara (daca te referi la facultatea de drept de la Bucuresti). La privat, e ca sa fie.

| ciotori a răspuns:

Foarte bine la drept! Profesori super, program bun, lejer.