| gabigabiblue a întrebat:

Ce materii se fac la facultatea de drept?

Răspuns Câştigător
| nonammme a răspuns:

Anul 1: teoria generala a dreptului, drept constitutional, drept civil, introducerea in dreptul roman, istoria dreptului romanesc, organizarea si etica profesiilor juridice, drept administrativ, institutii politice, drept civil, drept roman, doctrine juridice, limba straina.
Mai sunt discipline optionale: metodologie juridica, politologie, filosofie, sociologie juridica.
Practica...
Si discipline facultative: informatica, latina, modul psihopedagogic, modul de dezvoltare antreprenoriala, educatie fizica. funda? puppy dog eyes

5 răspunsuri:
| Tyby148 a răspuns:

Nu stiu laughing

| nonammme a răspuns:

Anul 1: teoria generala a dreptului, drept constitutional, drept civil, introducerea in dreptul roman, istoria dreptului romanesc, organizarea si etica profesiilor juridice, drept administrativ, institutii politice, drept civil, drept roman, doctrine juridice, limba straina.
Mai sunt discipline optionale: metodologie juridica, politologie, filosofie, sociologie juridica.
Practica...
Si discipline facultative: informatica, latina, modul psihopedagogic, modul de dezvoltare antreprenoriala, educatie fizica. funda? puppy dog eyes

| gabigabiblue explică (pentru nonammme):

Dar mate nu se face, nu? info mult? fizica ceva de genul asta? dau funda

| nonammme a răspuns (pentru gabigabiblue):

Nu :* Stai linistit!