| GaryOfLivia a întrebat:

Cum e să fii electrician? Tatăl meu este electrician de o viață și vreau să fac același lucru pentru că mă pasionează electricitatea, cel puțin la nivelul basic.
M-am înscris la un curs de electrician (exploatare joasă-medie tensiune) care durează 4 luni dar mi-e tare frică că o să îl fac și dupa poate nu o să-mi placă meseria.
Aș aprecia dacă mi-ar zice cineva care se ocupă de asta cum e; tatăl meu e cam vag când îl întreb și zice că e așa și așa.

Răspuns Câştigător
| xerxes1 a răspuns:

Este bine sa-l faci.
Apoi cerintele sunt diferite la fiecare loc de munca.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ai toate răspunsurile la tine în casă (tatăl tău). Spune-i că vrei să faci același lucru (job)!

| GaryOfLivia explică (pentru sierra1):

El nu stă cu mine pentru că e despărțit de mama și nu prea am timp să vorbesc cu el și când l-am întrebat ce părere are a zis că dacă fac un curs poate reușește să mă bage in firmă la el și mai stă el pe langă mine să mai învăț dar a zis ca meseria e așa-și-așa și că plata nu e mare lucru, dar nu mă interesează banii pe moment, pur și simplu am fost mereu atras de chestia asta cu electricitatea și voiam să știu cum e meseria din moment ce tata e șef de ceva timp și mă gândesc că mai diferă chestiile față de când a lucrat el

| sierra1 a răspuns (pentru GaryOfLivia):

OK, deci dă-i 'nainte!

| xerxes1 a răspuns:

In 4 luni nu inveti mare lucru.

| GaryOfLivia explică (pentru xerxes1):

Ideea ar fi să fac cursul ca să mă prind de chestiile de bază, să iau diploma și poate reușește tata să mă bage la el în firma unde ar putea să mai stea el pe langă mine să învăț calumea

| xerxes1 a răspuns (pentru GaryOfLivia):

Este bine sa-l faci.
Apoi cerintele sunt diferite la fiecare loc de munca.