| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o nelamurire, nu stiu daca este categoria tocmai corespunzatoare, insa sper sa stie cineva:Vreau sa fac un curs de electrician si nu stiu ce sa aleg, mai exact sunt 2 variante:"electrician de joasa si medie tensiune" iar cealalta este"electrician constructor"nu stiu exact care este diferenta dintre ele si daca de exemplu un electrician constructor poate lucra ca electrician intr-o fabrica sau invers.Multumesc anticipat

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Ca electricean nu poți lucra, dar ca electrician poți.

| cezar003 a răspuns (pentru Bondarel99):

Merci,si ma bucur ca ai inteles la ce ma refer, dar ma informam despre electricitate, nu sunt pe un site de gramatica

| Bondarel99 a răspuns (pentru cezar003):

Nu m-am putut abtine laughing
Totusi meseria asta mi se pare destul de periculoasa, eu nu as face asa ceva. Am o prietena care e electrician la metrou si lucreaza numai in stres.
Iti recomand sa alegi prima varianta.

Răspuns utilizator avertizat
| ruddy a răspuns:

Sunt destul de asemanatoare amandoua, adica pricipile de baze le inveti oricum, la ce-a joasa vei lucra mai mult in incaperi, si te poti angaja si la fabrici!