| Kaido a întrebat:

Sunt la scoala profesionala in clasa a IX-a la profesia electrician exploatare joasa tensiune. Mi s-a spus ca o sa fac practica la un agent economic timp de 5 saptamani. Va trebui sa fac ce spune persoana responsabila de mine. Ce va trebui sa fac mai exact? Ce ma va pune sa fac?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Practica respectiva face parte integranta si scolarizarea ta. Este considerata ca o transpunere in practica a cunostintelor acumulate. Pe perioada practicii intreaga activitate iti va fi coordonata de o persoana desemnata.Vei executa lucrarile care ti se vor solicita asta bineinteles sub supravegherea celui care te are in grija.

| Pardelian a răspuns:

Sa legi prizele la casa