| Florentin07 a întrebat:

Cum pot ajunge lunetis in armata romana?
Ce cerinte trebuie sa indeplinesc?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să faci o școală militară de subofițeri/ofițeri, iei gradul și apoi vezi și profilul pe care poți merge.
Din câte cunosc, nu există această titulatură de "lunetist".
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| Miranda29 a răspuns:

In primul rand trebuie sa aplici la Academia de Forte Terestre la Sibiu, apoi dupa 4 ani poti sa-ti alege specializarea dar varsta maxima este de 22 ani pentru inscriere.O sa dai niste competene la matematica, romana, limba straina.
Nu cred ca exista o alta cale de a ajunge lunetist fara academia de la Sibiu

Răspuns utilizator avertizat
| Miranda29 a răspuns (pentru Marian_Marius_1973):

Bine ca Romania e plina de oameni asa destepti ca tine

| Ichigo a răspuns:

Sa te stii bine de tot la Counter-Strike, Battlefield, Modern Warfare si Delta Force