| Manghekyou a întrebat:

Cum pot deveni prim-ministru sau presedinte? Vorbesc serios.
Sunt foarte bun la istorie,civica, psihologie si geografie.
As vrea sa stiu ce facultate trebuie sa urmez si ce pasi trebuie sa urmez.

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Marina sau Dreptul.

| William a răspuns:

Daca esti asa destept ai sanse mari sa ajungi bugetar pe un salariu de o mie de lei noi. Tu nu vezi ca toti politicienii sunt prosti dar sunt buni de gura? Ca sa ajungi ce vrei tu trebuie sa fii marsav, lacom, lenes, si sa stii sa minti.

| zaratu a răspuns:

Prima data inscriete intr-un partd si incet incet incet vrei avansa cat mai sus mult succes iti doresc

| anonima01 a răspuns:

Nu conteaza neaparat facultatea, insa ar trebui sa te inscri de pe acum intr-un partid pentru a avansa si la momentul potrivit daca partidul te sustine vei candida la alegeri.
Bafta!

| Manghekyou explică (pentru anonima01):

Cum ma pot inscrie intr-un partid la 16 ani?

| anonima01 a răspuns (pentru Manghekyou):

Nu cred ca poti de acum! Din perioada facultatii si sa nu iti inchipui ca ajungi sa faci nu stiu ce, in perioada alegerilor te apuci de impartit diverse si nu mai stiu ce te mai pun ei sa faci. Mama a fost si ea intr-un partid dar nu a stat mult. Desi, cum anul asta sunt alegeri ai putea sa te duci pe la diverse sedii ale partidelor si sa incerci.
Bafta!

| mikici a răspuns:

Facultatea poate sa fie din orice domeniu dar, trebuie sa ai sustinerea unui partid si acel partid sa castige alegerile